Skip to main content

Gemeentelijk Sportpark S.J.C.
Lageweg 6
2201 TV Noordwijk
info@vvsjc.nl

26 oktober 2025

S.J.C. weerstaat koploper JOS Watergraafsmeer: 1-1

De wedstrijd tegen koploper JOS Watergraafsmeer was in de voorbeschouwingen door velen gekwalificeerd als een zeer moeilijke opgave. Vooral ook omdat het indrukwekkende doelsaldo van 16 goals voor en slechts 5 tegen schril afstak tegen dat van S.J.C. dat al 16 tegentreffers had moeten incasseren. Maar op het kunstgras in Amsterdam zagen we een gedegen en gedreven zwart-witte eenheid dat met een open vizier aan de wedstrijd begon. De eerste corner was voor S.J.C en de eerste gele kaart voor Jos Watergraafsmeer omdat de opstomende DJ van den Oever na 5 minuten spelen, op grove wijze onderuit werd gehaald.

Het eerste kwartier was het aftasten over en weer wat door S.J.C. werd afgesloten met een zeer fraaie en vlotlopende, over een viertal schijven uitgevoerde aanvallende actie. Die echter op het laatste moment toch nog werd onderbroken.

Hierna nam Jos Watergraafsmeer het aanvallende initiatief over en was er een periode waarin het spel zich voornamelijk afspeelde op de speelhelft van S.J.C. In de 17 minuut kon Lex Hoogervorst tot tweemaal toe een schot onschadelijk maken en vervolgens werden een drietal doelpogingen tot corner verwerkt. Maar ondanks de Amsterdamse druk deed S.J.C. steeds vaker iets terug. Met mogelijkheden voor Chris Hoogervorst en wat later voor Sem van Aalst. De cornerverhouding voor de rust was met 6 tegen 1 in het voordeel van de Amsterdammers. Maar in het aantal kansrijke doelpogingen ging het met 3-3 gelijk op. Ook al omdat S.J.C. dit keer niet verzaakte om meters te maken waardoor men feitelijk gelijkwaardig was aan Jos Watergraafsmeer.

Een buitenkansje was er voor DJ van den Oever nadat de sterk spelende Tom Hoogervorst langs de verdediging leek te glippen. Een mogelijk wat makkelijk gegeven strafschop was het gevolg maar DJ vergat dit cadeautje uit te pakken door de bal richting een hoek kiezende keeper Quazzane te schieten. Toch leek deze tegenvaller juist S.J.C te inspireren en de resterende 7 minuten tot aan het rustsignaal was de ploeg van trainer Jarno Verweij duidelijk de bovenliggende partij.

Na de thee was er direct een behoorlijke mogelijkheid voor aanvoerder Ralph van Oosten maar hij kopte de bal over het doel. En even later vloog een inzet van de steeds mee opkomende Max de Haas hard voorlangs. Na dat eerste kwartier met een iets sterker S.J.C., liet Jos Watergraafsmeer zich nadrukkelijker gelden. Met name de balvaardige en zeer snelle Randy Schiltmeijer werd een plaag op het middenveld en op de vleugels werden Richie Owusu en Benis Fazili met hun snelle rushes steeds moeilijker te stoppen.

Toch bleef de sterke laatste lijn van SJ.C. fier overeind. En als er dan toch een bal door kwam dan was Lex Hoogervorst steeds een betrouwbare sluitpost. Met Roy van Leeuwen voor Tom Hoogervorst en wat later Luuk Goedbloed voor Sem van Aalst bracht de coach verse krachten in. In die periode golfde het spel op en neer en leek het erop dat een doelpunt van een van beiden de wedstrijd zou beslissen. Met tenslotte Abe Kantenbeen voor de moegestreden Chris Hoogervorst ging het in de slotfase echt om het alles of niets voor beide ploegen.

S.J.C. leek na 93 minuten tegen een ongelukkige nederlaag op te lopen toen een voorzet half afketste op de uitgestoken voet van Martijn Vink. In het doelgebied caramboleerde de bal via een beduusde Martin Campbell achter Lex Hoogervorst: 1-0. De luid juichende Amsterdamse aanhang werd al snel stil toen S.J.C. een laatste corner forceerde en daarmee de cornerverhouding op 11 tegen 4 bracht. Naast kopsterke verdedigers meldde ook keeper Lex Hoogervorst zich in het doelgebied van collega Quazzane. Terwijl daar alle aandacht naar toeging kroonde Vincent ter Burg zichzelf via een geweldige treffer tot ‘man of the match’ door de bal vanaf de hoekvlag direct in het net te werken: 1-1.

De conclusie mocht zijn dat de zwartwitten een verdiend punt mee naar huis mochten nemen. Omdat de ploeg zich volwassen toonde, de veldbezetting steeds op orde hield en feitelijk nauwelijks echte kansen weggaf. Waardoor de komende thuiswedstrijd tegen Hoofddorp met vertrouwen tegemoet kan worden gezien.

S.JC. : Lex Hoogervorst, Martijn Vink, Thomas Arroyo, Teun Zethof, Max de Haas, DJ van den Oever, Ralph van Oosten, Vincent ter Burg, Sem van Aalst (65e Luuk Goedbloed) Chris Hoogervorst (78e Abe Kantenbeen) Tom Hoogervorst (60e Roy van Leeuwen)

De hele fotoreportage is te zien op: https://www.ewlonline.nl/fotogallery-jos-watergraafsmeer-1-vv-sjc-1-2/