
S.J.C. presteert optimaal tegen FC Aalsmeer: 6-0
Een onverwacht grote overwinning op een tegenstander waarover vooraf met heel veel respect werd gesproken. De kansloze 1-5 nederlaag van vorig seizoen stond bij veel supporters onder de bijna 400 toeschouwers, nog in het geheugen gegrift. En dus was men bij S.J.C. slechts gematigd optimistisch.
Het aftasten in de beginfase werd direct gevolgd door een grote mogelijkheid voor spits Reda Kharchouch. Beide voorhoedes stonden op scherp en over en weer werden aanvallen afgebroken wegens buitenspel. Na een kwartier schoof een zelfverzekerd ogend S.J.C. ver naar voren op bij het steeds traag uitverdedigende FC Aalsmeer.
Trainer Tjeertes had voor Chris Hoogervorst kennelijk een bijzondere rol ingeruimd. De kilometervreter ging vaak erg diep en fungeerde als schaduwspits naast Reda Kharchouch, die al snel de 1-0 aantekende. S.J.C. bleef de druk op FC Aalsmeer als wapen gebruiken, met een aantal behoorlijke mogelijkheden tot gevolg. De 2-0 viel uit een penalty die door Hamza Hamdaoui perfect werd verzilverd.
Het leek wachten op een volgende treffer. Er kwam wel een serie kansen, maar de bal wilde er niet in. Vanuit de dug-out spoorde Aalsmeer-trainer Erwin Tump zijn spelers aan om slimmer te opereren en de bal langer in de ploeg te houden. Hierop liet ook FC Aalsmeer zich wel wat meer gelden, maar veel meer dan wat extra balbezit leverde hun dat niet op. Verdedigend hield S.J.C. de zaken ogenschijnlijk eenvoudig op orde en zo werd de rust bereikt met een 2-0 voorsprong.
Na de pauze kwam FC Aalsmeer direct met een drievoudige wissel. De ploeg werd er niet minder om, maar zeker ook niet zichtbaar beter. Slordig balverlies bij S.J.C. dwong tot een noodzakelijke, nuttige overtreding met als gevolg een terechte gele kaart voor Mounir Mounji.






Kijk voor alle wedstrijdfoto’s op: https://www.ewlonline.nl/fotogallery-vv-sjc-1-fc-aalsmeer-1-2/
Even toonde FC Aalsmeer wat veerkracht, maar de volgende grote kans was opnieuw voor S.J.C. Niet veel later liet Chris Hoogervorst de zwart-witte aanhang juichen toen hij nummer drie in het netje knalde. Dit was de genadeklap voor de Aalsmeerders, die nauwelijks nog aan gedegen voetbal toekwamen. En de eerder nogal luidruchtige Aalsmeerse aanhang zag de bui kennelijk hangen en hield zich vanaf dit moment angstig stil.
S.J.C. bleef domineren en de gretige Mounir Mounji bezorgde zijn directe tegenstander grijze haren én zijn ploeg de vierde treffer. Opstomend vanaf rechts draaide hij het zestienmetergebied in om de bal met een geweldige krul bij de tweede paal binnen te schieten: 4-0.
Nadat Luuk Goedbloed spits Reda Kharchouch had vervangen, mocht hij vanaf de penaltystip de 5-0 aantekenen. Omdat dit voor aanvoerder Ralph van Oosten nog niet genoeg was, zorgde hij er persoonlijk voor dat er uiteindelijk 6-0 op het scorebord kwam te staan.

Een geweldige en voor de meeste supporters zeer onverwachte ruime overwinning. Enthousiastelingen zagen het seizoen nu al eindigen met een hoge klassering, terwijl de wat meer nuchtere S.J.C.’ers verzuchtten dat één zwaluw nog geen zomer maakt. De realiteit is dat volgend weekend rkvv DEM de tegenstander is en dat er opnieuw op nul begonnen moet worden. DEM verloor de wedstrijd in Alkmaar tegen AFC ’34 met 4-1 en zal er alles aan doen om in de thuiswedstrijd de volle winst te pakken.
Opstelling S.J.C.: Sem Grapendaal, Ralph van Oosten, Teun Zethof, Thibo Agyeman, Lars Klomp, Chris Hoogervorst (75e Hadi Erol), Kota Odakura, Hamza Hamdaoui (75e Martijn Vink), Mounir Mounji, Reda Kharchouch (63e Luuk Goedbloed), Daliel Afouzar (80e Tom Hoogervorst).

De samenvatting van BO: https://www.bollenstreekomroep.nl/samenvatting-sjc-walst-over-aalsmeer-heen/